Technologia

Inwestujemy w infrastukturę przyszłości. Superszybki internet jest do Twojej dyspozycji. Rozwijamy nasze zaplecze technologiczne z myślą o budowaniu atrakcyjnej oferty.

Technologia światłowodowa

To pasywna sieć światłowodowa FTTx (GEPON) (ang. Gigabit Ethernet Passive Optical Network) wykorzystująca pojedyncze włókno optyczne i zapewniająca prawie nieograniczoną przepustowość. Światłowód jest w tej chwili najbardziej pewnym sposobem dostępu do Internetu, telewizji czy telefonii, a przy tym z potencjałem na przyszłość – możliwości kabli światłowodowych są znacznie wyższe, niż jesteśmy w stanie to obecnie wykorzystać, więc w przyszłości prędkości łączy z pewnością będą wzrastać.

Zapoznaj się z naszą ofertą internetu światłowodowego


Dostęp bezprzewodowy

Jest takim typem sieci internetowej, w którym sygnał dociera do klienta drogą radiową (w częstotliwości od 2,4 do 5 GHz). Wysyłany sygnał jest cyfrowy, dlatego też wymaga odpowiedniego urządzenia do jego odbioru. Jego głównym atutem  jest fakt, że do korzystania z niego nie potrzeba jakichkolwiek kabli. Wykorzystuje on wyłącznie fale radiowe, dzięki którym przesyłane są informacje cyfrowe. Oznacza to, iż nawet osoby mieszkające w bardzo malej miejscowości mogą odbierać radiową sieć internetową. 

Wśród licznych zalet internetu radiowego znajdziemy:

  • niską cenę
  • brak montowania przeszkadzających kabli, do odbioru wystarczy nadajnik oraz odbiornik
  • swobodę oraz łatwość dostępu do sieci
  • prosty montaż
  • możliwość połączenia z kablową siecią LAN
  • łatwą rozbudowę radiowej sieci internetowej oraz przyłączenie kolejnych komputerów

Zapoznaj się z naszą ofertą internetu radiowego


Telewizja HD 3 generacj

Telewizja INTB opiera się na swoistym rodzaju komunikacji między nadawcą a abonentem. Jest to możliwe dzięki powstaniu aż trzech kanałów przesyłania informacji. Poprzez jeden z kanałów docierają dane do abonenta, czyli programy telewizyjne. Przez drugi kanał informacje wędrują od abonenta do nadawcy - tu abonent informuje np. o chęci zamówienia filmu z biblioteki VOD. Trzeci kanał umożliwia dostarczenie np. filmu z biblioteki VOD czy oglądania nagranych przez abonenta audycji niezależnie od stałego programu TV.

W naszym przypadku tę płynną wymianę informacji umożliwia platforma IPTV, na której kanałem zwrotnym jest sieć telekomunikacyjna – w naszym przypadku oparta na nowoczesnym, stabilnym, niezwykle szybkim i pojemnym łączu światłowodowym.

Zapoznaj się z naszą ofertą telewizji HD 3 generacji